اعتبار تشویقی کالابرگ الکترونیکی سال ۱۴۰۳

افراد با دهک درآمدی یک تا ۳ به جای دریافت ۴۰۰ هزارتومان یارانه، ۶۲۰ هزارتومان و افراد با دهک درآمدی چهار تا هفت، به جای دریافت ۳۰۰ هزارتومان، ۵۲۰ هزارتومان یارانه دریافت می‌کنند.

طرح کالابرگ الکترونیکی به گزارش از اکوایران، سیدرضا یحیوی، مشاور معاون رفاهی و امور اقتصادی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، درباره مرحله جدید در قالب طرح فجرانه از هفته گذشته در حال اجراست، به خبرگزاری ایسنا گفت: “شرط ۲۰۰ هزار تومان خرید از یارانه” حذف شده و اعتبار تشویقی از ۱۲۰ به ۲۲۰ هزار تومان افزایش یافته است.

او در ادامه تأکید کرد: طرح کالابرگ الکترونیکی سبد ۱۱ قلمی برای تأمین حداقل کالری، پروتئین، ریزمغذی و ویتامین‌های لازم برای هر فرد شامل گوشت مرغ، گوشت قرمز، برنج، روغن، ماکارونی، شیر، پنیر، ماست، قند و شکر، تخم‌مرغ و حبوبات با قیمت‌های مبنای سال ۱۴۰۱ انتخاب شده و مابه‌التفاوت آن قیمت‌ها با قیمت روز (۱۴۰۲) از محل یارانه جدید دولت تأمین خواهد شدکه در طرح کالابرگ الکترونیکی اجرا می شود.

مشاور معاون رفاهی و امور اقتصادی وزارت کار در توضیحات بیشتر تصریح کرد: به عبارتی قیمت روز سبد مشتمل بر ١١ قلم که حجم، وزن و کالای مشخصی دارد، ۷۴۳ هزار و ۷۵۰ تومان بوده که خانوارهای دهک‌های اول تا هفتم درآمدی در صورت خرید بسته باید قیمت سال ۱۴۰۱ آن را به مبلغ ۵۲۳ هزار و ۳۰۰ تومان خریداری کنند و مابه‌التفاوت آن تا قیمت روز (به مبلغ ۲۲۰ هزار و ۴۵۰ تومان) از محل اعتبار جدید دولت تأمین خواهد شد.

به بیانی دیگر، افراد با دهک درآمدی یک تا ۳ به جای دریافت ۴۰۰ هزارتومان یارانه، ۶۲۰ هزارتومان و افراد با دهک درآمدی چهار تا هفت، به جای دریافت ۳۰۰ هزارتومان، ۵۲۰ هزارتومان یارانه دریافت می‌کنند.

یحیوی با عنوان کردن رخ کالابرگ الکترونیکی و بیان اینکه کارت‌های سرپرستان خانوار بین ۱۸ تا ۲۰ام هر ماه شارژ می‌شود، ادامه داد: با گذشت یک هفتهمشاور معاون رفاهی و امور اقتصادی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، درباره طرح کالابرگ الکترونیکی و تغییرات جدید آن صحبت می‌کند.

طبق این تغییرات، شرط خرید ۲۰۰ هزار تومانی برای دریافت یارانه حذف شده و اعتبار تشویقی از ۱۲۰ به ۲۲۰ هزار تومان افزایش یافته است.

سبد ۱۱ قلمی حاوی مواد غذایی اساسی برای تأمین حداقل کالری و مواد مغذی هر فرد انتخاب شده است و قیمت‌ها بر اساس قیمت‌های سال ۱۴۰۱ تعیین می‌شود. مابقی تفاوت قیمت‌ها با قیمت روز از محل یارانه جدید دولت تأمین خواهد شد.

به این ترتیب، خانوارهای با درآمد دهک‌های اول تا هفتم باید قیمت سبد را به مبلغ ۵۲۳ هزار و ۳۰۰ تومان خریداری کنند و تفاوت قیمت را تا قیمت روز از محل اعتبار جدید دولت دریافت می‌کنند.

در نتیجه، افراد با دهک درآمدی یک تا ۳ می‌توانند به جای دریافت ۴۰۰ هزارتومان، ۶۲۰ هزارتومان یارانه دریافت کنند و افراد با دهک درآمدی چهار تا هفت می‌توانند به جای دریافت ۳۰۰ هزارتومان، ۵۲۰ هزارتومان یارانه دریافت کنند.

همچنین، کارت‌های سرپرستان خانوار هر ماه بین ۱۸ تا ۲۰ ام شارژ می‌شوند.

منبع :
وب سایت خبری اکوایران

خبرهای مشابه

دکمه بازگشت به بالا