کاهش شدید فعالیت های یورویی در منطقه در ۲۰۲۳

اس‌اندپی گلوبال نوشت که تولید کل کارخانه‌ها در سراسر منطقه یورو در ماه گذشته میلادی به کاهش خود ادامه داد و نرخ انقباض نسبت به ژانویه تقریبا بدون تغییر بود.

بر اساس نتایج مطالعه اخیر موسسه اس‌‌‌اندپی گلوبال‌S&P Global، فعالیت‌‌‌های تولیدی در ۲۰ کشوری که از ارز یورو استفاده می‌‌‌کنند به کاهش خود ادامه داد که دلیل عمده آن کاهش رشد اقتصاد اول این منطقه یعنی آلمان بوده است.

به گزارش راشاتودی، بر اساس نتایج مطالعه اخیر موسسه اس‌‌‌اندپی گلوبالS&P Global، فعالیت‌‌‌های تولیدی در ۲۰ کشوری که از ارز یورو استفاده می‌‌‌کنند به کاهش خود ادامه داد که دلیل عمده آن کاهش رشد اقتصاد اول این منطقه یعنی آلمان بوده است.

در این گزارش آمده است که شاخص مدیران خرید (PMI) برای بخش تولید حوزه پولی یورو کاهش یافته و از ۴۶.۶ واحد در ژانویه به ۴۶.۵ واحد در فوریه رسیده است. اگرچه این رقم بالاتر از ارقام اولیه منتشر شده یعنی ۴۶.۱ واحد است، اما در عین حال کمتر از رقم ۵۰ است که مرز جداکننده رشد و انقباض فعالیت اقتصادی است و برای بیستمین ماه متوالی کاهش را نشان می‌دهد.

خبرهای مشابه

اس‌اندپی گلوبال نوشت که تولید کل کارخانه‌ها در سراسر منطقه یورو در ماه گذشته میلادی به کاهش خود ادامه داد و نرخ انقباض نسبت به ژانویه تقریبا بدون تغییر بود. با این وجود، تولیدکنندگان منطقه یورو توانستند سفارش‌های در انتظار تکمیل را به موقع انجام دهند.سیروس د لا روبیا، اقتصاددان ارشد بانک تجاری هامبورگ درباره این داده‌ها گفت: رکود صنعتی یک ساله منطقه یورو به پایان نرسیده است.

تولید مجددا با همان سرعت ماه قبل کاهش یافته که عمدتا به دلیل وزنه‌های سنگین آلمان و فرانسه است. بر اساس این گزارش، اقتصاد آلمان در ماه فوریه وخیم‌‌‌ترین وضعیت خود را در چهار ماه گذشته ثبت کرد. تحقیقات جداگانه‌‌‌ای که طی روزهای اخیر توسط موسسه اس‌اند‌پی گلوبال منتشر شد، نشان می‌دهد که فعالیت‌‌‌های تولیدی در آلمان طی ماه گذشته میلادی بسیار پایین‌‌‌تر از انتظارات بوده است و حکایت از کاهش سریع رشد اقتصادی دارد.

دلار و در ادامه تصریح کرد که کاهش بسیار کم قیمت مواد اولیه در منطقه یورو در ماه گذشته بعید است که کاملا به دلیل تنش‌‌‌ها در دریای سرخ رخ داده باشد، بلکه احتمالا دلیل آن افزایش اخیر قیمت برخی کالاها مانند نفت بوده است. این اقتصاددان در پایان گفت: روند اساسی کاهش تقاضا که محرک اصلی تحویل سریع‌‌‌تر (کالاها) است، همچنان ادامه دارد.

خبرهای مشابه

دکمه بازگشت به بالا