هدفگذاری برای ۷.۵ میلیارد دلار صادرات از خوزستان

صادرات محصولات خوزستان به اوراسیا و روسیه از برنامه های جدید دولت سیزدهم است.

مدیرکل صنعت، معدن و تجارت خوزستان اعلام کرد که برای تحقق هدف ۷.۵ میلیارد دلار صادرات محصولات تولیدی خوزستان هدف‌گذاری شده است.

حمیدرضا فلاح در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا در حاشیه نمایشگاه توانمندی‌های صادراتی جمهوری اسلامی، بیان کرد که خوزستان در مقایسه با سایر نقاط کشور، سه اتاق بازرگانی مستقل دارد و ظرفیت بسیار خوبی در حوزه صادراتی دارد. وی امیدوار است که این هم‌افزایی منجر به دستاوردهای برنامه‌ریزی دولت شود.

فلاح به ارتباطات خوب در حوزه اصناف خوزستان اشاره کرد و اعلام کرد که این استان با حجم تقریبی ۶ میلیارد دلار، در رتبه دوم کشور در زمینه صادرات قرار دارد.

وی افزود که برنامه‌ریزی وزارت صنعت، معدن و تجارت برای خوزستان، تحقق هدف ۷ میلیارد دلار صادرات است، اما هدف صنعت، معدن و تجارت خوزستان رسیدن به ۷.۵ میلیارد دلار صادرات است و امیدوار است که این هدف نیز به دست آید.

او تأکید کرد که تمرکز بر صادرات ضروری است و صادرات خوزستان برای محصولات صنعتی وزارت صنعت، معدن و تجارت حدود ۲.۵ میلیارد دلار بوده و بقیه مبلغ صادراتی توسط بازرگانان انجام شده است.

فلاح افزود که میزان صادرات محصولات داخلی استان خوزستان بیش از ۵ میلیارد دلار است و صادرات به کشورهای همسایه هدف قرار گرفته است.

او اعلام کرد که یکی از اهداف دیگر، صادرات محصولات خوزستان به اوراسیا و روسیه است که قرار است در چارچوب سیاست‌های دولت سیزدهم اجرا شود.

همچنین، مدیرکل صنعت، معدن و تجارت خوزستان اعلام کرد که خوزستان ۵۰ رایزن اقتصادی را برای توسعه مبادلات تجاری استان تعیین کرده است.

این رایزنان اقتصادی می‌توانند بهبود قابل توجهی در تجارت خوزستان ایجاد کنند. با حدود ۱۷۰ هزار واحد صنفی، خوزستان در رده سوم کشور در این زمینه قرار دارد و بیش از ۵۰۰ هزمتن بازنویسی شده:

مدیرکل صنعت، معدن و تجارت خوزستان اعلام کرد که هدف از تولید محصولات در خوزستان، صادرات به ارزش ۷.۵ میلیارد دلار است.

حمیدرضا فلاح در گفتگو با خبرنگار ایرنا در حاشیه نمایشگاه توانمندی‌های صادراتی جمهوری اسلامی، اظهار داشت: خوزستان برخلاف سایر مناطق کشور، سه اتاق بازرگانی مستقل دارد و ظرفیت خوبی در زمینه صادرات ایجاد کرده است. او امیدوار است که این افزایش باعث تحقق شعار و اهداف دولت شود.

وی به وجود ارتباطات خوب در حوزه اصناف خوزستان اشاره کرد و اعلام کرد: خوزستان با حدود ۶ میلیارد دلار، در رتبه دوم کشور در زمینه صادرات قرار دارد.

فلاح بیان کرد: برنامه‌ریزی وزارت صنعت، معدن و تجارت برای رسیدن خوزستان به ۷ میلیارد دلار صادرات است، اما هدف صنعت، معدن و تجارت خوزستان از رسیدن به ۷.۵ میلیارد دلار صادرات است و امیدوار است که این هدف نیز تحقق یابد.

وی تأکید کرد که تمرکز بر صادرات ضروری است و میزان صادرات خوزستان از تولیدات وزارت صنعت، معدن و تجارت ۲.۵ میلیارد دلار است و بقیه مقدار صادرات توسط بازرگانان انجام شده است.

او افزود: میزان صادرات محصولات داخل استان خوزستان بیش از ۵ میلیارد دلار است و هدف آن صادرات به کشورهای همسایه است.

فلاح اظهار کرد: صادرات محصولات خوزستان به اوراسیا و روسیه همچنان یکی از اهداف است که در چارچوب سیاست‌های دولت سیزدهم پیگیری می‌شود.

مدیرکل صنعت، معدن و تجارت خوزستان اعلام کرد: خوزستان ۵۰ رایزن اقتصادی را برای اولین بار در کل کشور تعیین کرده است؛ سه نفر از کارکنان وزارت صنعت، معدن و تجارت به عنوان رایزنان اقتصادی انتخاب شده‌اند و قادر خواهند بود تا ظرفیت خوبی در توسعه مبادلات تجاری استان ایجاد کنند.

منبع :
وبسایت خبری جمهوری اسلامی

خبرهای مشابه

دکمه بازگشت به بالا