صعود نمایی در بازار قایق‌های توریستی کروز (Cruise)

کشتی‌های کروز (Cruise Ships) یکی از لاکچری‌ترین قایق‌های مسافربری هستند که در کشورها مختلف که نوار مرزی دارند فعالیت می‌کنند.

بنابر گزارش تحلیل‌گران موسسه  Future Market Insights، ارزش بازار جهانی قایق‌های توریستی کروز (Cruise) به عدد فوق‌العاده ۱۷.۴ میلیارد دلار می‌رسد؛ عددی که در سال ۲۰۲۲ بالغ بر ۵.۳ میلیارد بوده است. رشد اقتصادی و افزایش افراد با درآمدهای بالا در کشورهای توسعه‌یافته و در حال توسعه، اصلی‌ترین دلایل در صعود نمایی بازار قایق‌های توریستی کروز هستند.

عوامل موثر در افزایش تقاضا برای مسافرت با کشتی‌های کروز (Cruise Ship)

کشتی کروز
کشتی کروز

در ۲ دهه اخیر، فناوری و امکان افزودن ویژگی‌های بیشتر به کشتی‌های کروز، ساخت و به آب انداختن تعداد بیشتری از این کشتی‌ها و افزایش امنیت در زمان سفر، بازار کشتی‌های کروز را به یکی از سریع‌ترین صنایع در رشد درآمدی و تعداد مشتریان تبدیل کرده‌اند.

علاوه بر این، در سال‌های اخیر تعداد مقصدهای مسافرتی افزایش یافته و ظرفیت کشتی‌ها نیز بیشتر شده است تا تعداد بیشتری از مردم به نقاط دورتر و متنوع‌تری سفر کنند. کرونا عامل دیگری بوده که مردم جهان با عبور از آن، و طی کردن محدودیت‌های بلندمدت، حال در عطش مسافرت‌ها و تفریحات طولانی و لاکچری است.

خبرهای مشابه

بنا بر گفته کارشناسان، یک تغییر باور در انتخاب نوع مسافرت ایجاد شده و مردم علاقه بیشتری به سفرهای دریایی پیدا‌ کرده‌اند. به عنوان نمونه، یکی از سفرهای ۱۳۲-روزه از شرکت Regent، با ۳۵۰ اتاق دونفره، در کمتر از ۳ ساعت به فروش رسید؛ علیرغم اینکه این سفر قرار است در سال ۲۰۲۴ محقق شود و قیمت‌های آن از ۷۳۰۰۰ دلار شروع می‌شوند.

 

 

خبرهای مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا