جایزه ۲۰۲۴ جی اسی اف به ایران رسید

پژوهشگاه صنعت نفت به عنوان یک مؤسسه تحقیقاتی و پژوهشی در حوزه نفت و گاز، توانسته با تلاش‌ها و پیشرفت‌های خود در صنعت گاز، به جایزه جی‌‌‌اسی‌اف دست یابد.

جایزه ممتاز جی‌‌‌اسی‌اف مجمع کشورهای صادرکننده گاز به افراد و موسساتی اعطا می‌شود که در حوزه‌هایی مانند تدوین سیاست‌ها، مشارکت بین‌المللی، تحقیق و آموزش و حمایت از صنعت گاز تاثیر مثبت و قابل توجهی داشته باشند.

پژوهشگاه صنعت نفت به دلیل انجام تحقیقات منحصربه‌فرد میان اعضای جی‌‌‌اسی‌اف در حوزه جمع‌آوری گازهای مشعل و عملیاتی کردن این تحقیقات، در سال ۲۰۲۴ مجمع کشورهای صادرکننده گاز (جی‌اسی‌اف) جایزه ممتاز را دریافت کرد.

پژوهشگاه صنعت نفت به عنوان یک مؤسسه تحقیقاتی و پژوهشی در حوزه نفت و گاز، توانسته با تلاش‌ها و پیشرفت‌های خود در صنعت گاز، به جایزه جی‌‌‌اسی‌اف دست یابد. این پژوهشگاه در طول دوران حرفه‌ای خود، رکورد برجسته‌ای در موفقیت‌ها و تاثیر مثبت بر صنعت گاز، به‌ویژه در زمینه جمع‌آوری گازهای مشعل داشته است.

از جمله فعالیت‌های این پژوهشگاه در زمینه گاز طبیعی، می‌توان به طرح مدیریت و جمع‌آوری گازهای مشعل اشاره کرد. این طرح، یکی از پنج طرح معرفی‌شده توسط ایران در کارگروه علمی فنی جی‌اسی‌اف بوده است و به عنوان نخستین اولویت انتخاب شده است. اجرای این طرح توسط پژوهشگاه صنعت نفت، برای تعهد بلندمدت به گاز طبیعی و موفقیت در این زمینه، مورد تجلیل قرار گرفته است.

دستاوردهای پژوهشگاه صنعت نفت و تلاش‌های آن در تحقیقات گاز و نفت، باعث شده است که در شرایط تحریمی نیز، شناخته شده و از سوی اداره کل امور اوپک و روابط با مجامع و سازمان‌های بین‌المللی، برای دریافت جایزه جی‌اسی‌اف انتخاب شود.

منبع :
وب سایت خبری دنیای اقتصاد

خبرهای مشابه

همچنین بخوانید
بستن
دکمه بازگشت به بالا