واریز ۲۲۰۰ میلیارد تومان سود به حساب سهامداران در یک هفته

ناشر های مختلف بیش از ۲۲۰۰ میلیارد تومان سود جاری، سنواتی و حق تقدم را از طریق سامانه سجام واریز کردند.

در هفته اول اردیبهشت ماه سال جاری، نه ناشر مختلف بیش از ۲۲۰۰ میلیارد تومان سود جاری، سنواتی و حق تقدم را از طریق سامانه سجام واریز کردند. این واریزات شامل مطالبات جاری، سنواتی و حق تقدم سهامداران است.

اطلاعات منتشر شده نشان می‌دهد که در این بازه زمانی، ۷۵۶ هزار و ۸۱۰ سهامدار سود جاری، سنواتی و حق تقدم خود را به مجموعاً ۲ هزار و ۲۷۴ میلیارد تومان به حساب سجامی سرمایه‌گذاران واریز کردند.

در این هفته، شش شرکت از جمله “آلومتک، پلیمرآریاساسول، آ. س. پ، سرمایه‌گذاری مسکن جنوب، سرمایه‌گذاری صنایع شیمیایی ایران، سرمایه گذاری غدیر” سود جاری خود را به تعداد ۷۴۱ هزار و ۲۷۹ سهامدار، که مجموعاً ۲ هزار و ۲۳۵ میلیارد و ۸۰۴ میلیون تومان است، از طریق سیستم سجام واریز کردند.

همچنین، در همین دوره زمانی، سه شرکت “گروه توسعه هنرایران، سایپا شیشه، مهندسی وساختمان صنایع نفت” سود سنواتی خود را به تعداد ۱۵ هزار و ۵۳۱ سهامدار، که مجموعاً ۳۸ میلیارد و ۷۳۶ میلیون تومان است، از طریق سامانه سجام واریز کردند.

به علاوه، در سال گذشته (۱۴۰۲) نیز بیش از ۹۴۱ میلیارد تومان سود جاری، سنواتی و حق تقدم از طریق سامانه سجام واریز شد. در این بازه زمانی، ۱۱۵ هزار و ۱۷۹ میلیارد و ۴۱۳ میلیون و ۹۶۹ هزار تومان سود جاری، مطالبات سنواتی و حق تقدم برای سهامداران به حساب سجامی واریز شد.

سامانه سجام یک سامانه زیرساختی است که برای شناسایی مشتریان جهت ورود به بازار سرمایه ایران استفاده می‌شود.

منبع :
خبرگزاری ایسنا

خبرهای مشابه

دکمه بازگشت به بالا