فرصت‌‌ های همکاری استان کهگیلویه و بویراحمد و چین در سال ۲۰۲۴

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی یاسوج به شرایط مطلوب منابع طبیعی در استان کهگیلویه و بویراحمد اشاره کرده است.

با توجه به خبر منتشر شده توسط اتاق ایران آنلاین، رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی یاسوج درباره شرایط موجود در استان کهگیلویه و بویراحمد، می‌توان خلاصه‌ای از محتوای خبر را ارائه کرد.

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی یاسوج به شرایط مطلوب منابع طبیعی در استان کهگیلویه و بویراحمد اشاره کرده است. او بیان کرده است که این استان دارای شرایط بسیار مساعدی در زمینه انرژی‌های تجدیدپذیر و نیروگاه‌های خورشیدی است و سرمایه‌گذاری در این زمینه می‌تواند جذاب و سودآور باشد.

در یک نشست با سرکنسول چین در بندرعباس، رئیس اتاق یاسوج بر زیبایی‌های طبیعی استان کهگیلویه و بویراحمد مانند ارتفاعات دنا و خامی که برای کوهنوردان و علاقه‌مندان به ورزش‌های زمستانی جذاب است، اشاره کرده و از نماینده چین خواسته است که در جذب سرمایه‌گذار در این زمینه تلاش کند. همچنین، فاصله نزدیک استان کهگیلویه و بویراحمد با خلیج فارس را به عنوان یک فرصت مناسب برای سرمایه‌گذاری و صادرات توسط کارآفرینان چینی ذکر کرده است.

رئیس اتاق یاسوج تأکید کرده است که استان کهگیلویه و بویراحمد با تولید محصولات کشاورزی مرغوب مانند پرتقال، سیب، لیموترش، گوجه‌فرنگی، فلفل، گل رز و گیاهان دارویی که قابلیت صادرات نیز دارند، می‌تواند مقصدی برای سرمایه‌گذاران باشد. سرکنسول چین نیز تأکید کرده است که استفاده از ظرفیت‌های موجود در این منطقه برای بهبود روابط با چین از برنامه‌های اوست.

با توجه به اظهارات سرکنسول چین، ایجاد واحدهای تولیدی بزرگ نیازمند مراحلی مانند تامین مالی از طریق فاینانس است و برای سرعت‌بخشی به نتیجه، می‌توان با راه‌اندازی واحدهای تولیدی کوچک آغاز کرد. همچنین، ضرورت دفاع و حمایت وابا توجه به اطلاعات موجود، اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی یاسوج به شرایط مطلوب منابع طبیعی و زیبایی‌های طبیعی استان کهگیلویه و بویراحمد اشاره کرده است. استان دارای شرایط مناسبی برای انرژی‌های تجدیدپذیر و نیروگاه‌های خورشیدی است و سرمایه‌گذاری در این زمینه می‌تواند جذاب و سودآور باشد.

همچنین، زیبایی‌های طبیعی مانند ارتفاعات دنا و خامی نیز که برای کوهنوردان و علاقه‌مندان به ورزش‌های زمستانی جذاب است، به عنوان یک فرصت برای جذب سرمایه‌گذاران از چین ذکر شده است.

استان کهگیلویه و بویراحمد نیز با تولید محصولات کشاورزی مرغوبی مانند پرتقال، سیب، لیموترش، گوجه‌فرنگی، فلفل، گل رز و گیاهان دارویی که قابلیت صادرات نیز دارند، می‌تواند مقصدی برای سرمایه‌گذاران باشد.

از طرفی، سرکنسول چین نیز اعلام کرده است که استفاده از ظرفیت‌های موجود در این منطقه بهبود روابط با چین را تقویت خواهد کرد. به طور کلی، ایجاد واحدهای تولیدی بزرگ ممکن است نیازمند مراحلی مانند تامین مالی از طریق فاینانس باشد، اما راه‌اندازی واحدهای تولیدی کوچک می‌تواند به سرعت‌بخشی به نتایج کمک کند. همچنین، حمایت و دفاع از واحدهای تولیدی نیز اهمیت دارد.

منبع :
وب سایت خبری دنیای اقتصاد

خبرهای مشابه

همچنین بخوانید
بستن
دکمه بازگشت به بالا