ظرفیت صادرات دارو و تجهیزات به ۲۰ کشور آفریقایی

بیش از ۲۰ کشور آفریقایی در اجلاس اقتصادی تجاری ایران و آفریقا شرکت کردند که می‌تواند زمینه همکاری بیشتر در حوزه صادرات محصولات سلامت محور باشند.‌

مدیر امور بین‌الملل سازمان غذا و دارو به این صورت اظهار داشتند: بیش از ۲۰ کشور آفریقایی در اجلاس اقتصادی تجاری ایران و آفریقا شرکت کردند و این می‌تواند زمینه‌ای برای همکاری بیشتر در حوزه صادرات محصولات سلامت فراهم کند.

به گزارش خبرگزاری مهر، حمیدرضا اینانلو افزودند: ۲۰ کشور آفریقایی و ۲۰۰ تاجر در اجلاس اخیر اقتصادی تجاری ایران و آفریقا حضور داشتند و با توجه به ظرفیت‌های صنعتی بالای کشورمان، زمینه‌های همکاری صادرات و واردات با آنها مورد بحث و گفت‌وگو قرار گرفته و بررسی شده‌اند.

وی با اشاره به توانمندی‌های ایران در حوزه سلامت، ادامه داد: ایران می‌تواند به کشورهای دیگر با توجه به پشتوانه بومی‌سازی در صنعت دارو و تجهیزات پزشکی، توانمندی خود را ارائه کند.

همچنین، آمادگی داریم که در خدمات مرتبط با تجهیز بیمارستان و ساخت بیمارستان، به کشورهای آفریقایی کمک کنیم و این مراکز را با تجهیزات پزشکی کامل به مرحله بهره‌برداری برسانیم.

به گفته اینانلو، زمینه‌های همکاری در انتقال تکنولوژی و ارائه مشاوره در صنعت دارو و تجهیزات پزشکی نیز با توسعه روابط با این کشورها قابل انجام است.

منبع :
خبرگزاری مهر

خبرهای مشابه

دکمه بازگشت به بالا