افتتاح پروژه فرآوری گاز در جنوب شرق عراق

نخست وزیر عراق یک پروژه فرآوری گاز را در میدان نفتی حلفایا در جنوب شرق این کشور افتتاح کرد که یک گام بزرگ در جهت توقف مشعل‌سوزی و خودکفایی انرژی عراق محسوب می‌شود.

نخست وزیر عراق افتتاح پروژه فرآوری گاز در میدان نفتی حلفایا

محمد شیاع السودانی، نخست وزیر عراق، روز شنبه یک پروژه فرآوری گاز را در میدان نفتی حلفایا در جنوب شرق این کشور افتتاح کرد. این پروژه یک گام بزرگ در جهت توقف مشعل‌سوزی و خودکفایی انرژی عراق محسوب می‌شود.

بر اساس بیانیه دولت عراق، این پروژه روزانه ۳۰۰ میلیون فوت مکعب گاز طبیعی را که محصول جانبی تولید نفت است و معمولاً در عراق به دلیل کمبود زیرساخت‌ها و سرمایه‌گذاری سوزانده می‌شود، فرآوری می‌کند.

این میدان نفتی در استان میسان جنوبی، در حدود ۳۰۰ کیلومتری جنوب بغداد واقع شده است و توسط کنسرسیوم چینی به رهبری شرکت پتروچاینا در حال توسعه است. ذخایر نفت خام این میدان ۴.۱ میلیارد بشکه تخمین زده می‌شود و حدود ۳۵۰ هزار بشکه در روز تولید می‌کند.

نخست وزیر این پروژه را “یک نقطه عطف و بخشی از تلاش‌های مستمر برای به حداکثر رساندن منافع منابع نفت و گاز” توصیف کرد. وی گفت این پروژه “گام مهمی در مسیر اصلاحات اقتصادی و استراتژی‌های سرمایه گذاری بهینه ما برای جلوگیری از مشعل سوزی گاز و تأثیر منفی آن بر محیط زیست و سلامت” است.

منبع :
وب‌سایت خبرگزاری تسنیم

خبرهای مشابه

دکمه بازگشت به بالا