تاکید ایران و پاکستان برای توسعه تجارت

رئیس سازمان ملی استاندارد ایران در دیدار با نمایندگان استاندارد پاکستان، تاکید کرد که باید روابط تجاری بین ایران و پاکستان در حوزه استاندارد توسعه یابد.

در یک دیدار بین رئیس سازمان ملی استاندارد ایران و نمایندگان استاندارد پاکستان، بر توسعه روابط تجاری در حوزه استاندارد بین این دو کشور تأکید شد.

. به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا، در این دیدار که در حاشیه نشست اسمیک برگزار شد، مهدی اسلام پناه، رئیس سازمان ملی استاندارد ایران، به موافقتنامه شناسایی متقابل در حوزه استاندارد و ارزیابی انطباق بین دو سازمان که در تاریخ سوم اردیبهشت به امضا رسیده است، اشاره کرد و تأکید کرد که برنامه اجرایی برای عملیاتی شدن تفاهمات باید در اولین فرصت تنظیم و امضا شود.

وی با اشاره به اراده روسای جمهور و مسئولان دو کشور برای ارتقاء همکاری‌ها و افزایش حجم مبادلات تجاری، اظهار داشت:

در منطقه، تنها دو جمهوری اسلامی وجود دارد و آن‌ها جمهوری اسلامی ایران و جمهوری اسلامی پاکستان هستند و این امر مسئولیت ما را در برادری دینی و مشارکت جدی‌تر در همکاری‌های دوجانبه بیشتر می‌کند.

نمایندگان پاکستان که به عنوان نماینده معاون رئیس‌جمهور در اجلاس هیأت مدیره سازمان استانداردهای اسلامی (اسمیک) حضور داشتند، تأکید کردند که برای ارتقای همکاری در حوزه‌های مختلف استانداردسازی و پذیرش متقابل استانداردها، باید برنامه اجرایی فوری و ضروری را قلمداد کرد. همچنین طرفین برای همکاری در حوزه حلال نیز مذاکره و به تفاهم رسیدند.

منبع :
وب‌سایت خبری اقتصاد نیوز

خبرهای مشابه

دکمه بازگشت به بالا